Od wielu lat zauważamy na rynku samochodowym trend sprowadzania aut z zagranicy. Najczęściej szukamy wymarzonych pojazdów w sąsiednich krajach, tj. Niemczech, Francji, Belgii i Holandii. Zauważa się jednakże coraz więcej zakupów aut z USA. Jest to niezwykle opłacalne pomimo licznych procedur i opłat.

Zanim udamy się jednakże do Wydziału Komunikacji celem rejestracji auta z USA należy dopełnić szereg formalności związanych z importem do Polski. W szczególności należy wnieść niezbędne opłaty, takie jak cło, akcyza i podatek VAT.

Poza standardowymi procedurami należ pamiętać jeszcze o dodatkowych krokach, jak na przykład przetłumaczeniu dowodu rejestracyjnego samochodu ze Stanów Zjednoczonych oraz dokumentacji związanej z jego transportem do portu docelowego w kraju rejestracji auta.

Aby wreszcie udać się do Urzędu Komunikacji konieczne jest przedłożenie następujących dokumentów:

Biuro Tłumaczeń w Gdyni WORDS CONNECT oferuje ekspresowe i tanie tłumaczenia dokumentów celnych do rejestracji pojazdów sprowadzonych z USA.

Ceny rozpoczynają się już od 35 zł/ stronę.

Nasza usługa obejmuje także kompleksową rejestrację aut sprowadzonych z UE i USA. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z ofertą.

Tłumaczenia przysięgłe dokumentów importowych auta są wykonywane z największą starannością. Obsługujemy klientów z całego Trójmiasta.

W biurze tłumaczeń w Gdyni pracuje stacjonarnie tłumacz przysięgły języka niemieckiego i angielskiego. W związku z tym dokumenty tłumaczone są w bardzo ekspresowych terminach, a usługa tłumaczenia w Gdyni jest bardzo korzystna.

Poniżej prezentujemy wzory dokumentów, które mogą zostać przekazane wraz z dowodem rejestracyjnym auta i fakturą.

Zollanmeldung/ Steuerbescheid- Deklaracja celna/ Decyzja w sprawie podatku importowego auta

Pokwitowanie celne
 

Decyzja podatkowa o opłatach importowych

Deklaracja celna/ Decyzja podatkowa ZODIAK

Decyzja podatkowa Atl@s

https://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly/540547,sluzba-celna-uznaje-tylko-urzedowe-tlumaczenia-przestawione-przez-importerow.html